Filtry:

Filtruj produkty

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 65,00 zł

Marka

Marka

Gwarancja

Gwarancja

Pędzle malarskie

Pędzel malarski to jedno z najczęściej używanych narzędzi. Malowanie ścian, ogrodzenia czy ławek w ogrodzie, nie obejdzie się bez wykorzystania pędzla. Chociaż wszystkie pędzle zbudowane są praktycznie z tych samych elementów, czyli trzonka, skuwki i szczeciny, istnieje wiele rodzajów pędzli. Dlatego warto jest wziąć pod uwagę kilka kwestii, co z kolei pomoże nam wybrać najlepszy pędzel malarski, dopasowany do konkretnych potrzeb. 

Dobry pędzel malarski sprawi, że każda praca przebiegnie znacznie szybciej, wygodniej i dokładniej. Przede wszystkim warto jest zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego włosia. Podczas malowania ścian i sufitów farbami emulsyjnymi, można sięgnąć po pędzle malarskie stworzone z naturalnego lub sztucznego włosia. Natomiast w przypadku drewna, najlepiej sprawdzi się ich mieszanka. Niezwykle istotny jest dobór właściwego kształtu.

Płaskie pędzle malarskie są najbardziej uniwersalne. Za ich pomocą można malować zarówno gładkie, jak i chropowate powierzchnie. Sprawdzają się idealnie podczas malowania ogrodzenia, podłóg czy ścian. Po okrągłe pędzle malarskie warto sięgnąć w celu malowania detali. Planując bardziej precyzyjne malowanie, najlepiej jest zaopatrzyć się w pędzle skośne.  Pędzle kątowe pomogą natomiast uporać się z malowaniem trudno dostępnych powierzchni.

Aktywne filtry

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć